Access Bars®

ACCESS BARS® je součástí modality Access Consciousness®. Metoda vznikla v roce 1990 v USA a od té doby již pomohla tisícům lidí na celém světě zlepšit kvalitu jejich života. Po celém světě ji praktikují dospělí, důchodci, ale i děti. Je velmi uznávaná mezi terapeuty a psychology, ve velkých korporacích, ve školách a školkách, u lidí s nejrůznějšími závislostmi, psychickými problémy a mezi běžnou populací. U nás je tato metoda necelé čtyři roky. Dole na této stránce najdete i video a články o vědeckých výzkumech této metody a výsledcích těchto výzkumů. 
Access Consciousness® je soubor nástrojů a metod, které umožňují změnit vše, co nemůžeme změnit a vytvořit vše, co si přejeme vytvořit jiným způsobem. Cílem těchto nástrojů a metod je získat více vědomí ve smyslu uvědomění si, že máme víc možností, že máme možnost výběru a možnost získat od života víc.

ACCESS BARS® je systém 32 bodů na hlavě, kterých se lehce dotýkáme v určitých kombinacích. Během toho sezení tělo a mysl uvolňuje a rozpouští všechny myšlenky, emoce, názory, závěry a soudy jsou nabité, mají polaritu či elektromagnetický náboj. Polarita nám brání vidět věci tak jak jsou, drží nás často v dramatech, traumatech, lítosti, žárlivosti, pochybnostech, vině, zlosti, nenávisti a strachu. Cílem BARS je uvolnit polaritu z těla a tím osvobodit naši mysl od postojů a emocí, které nás limitují a díky kterým vytváříme to, co v životě nechceme. K tomuto uvolnění dochází již při sezení a následně po dobu několika týdnů, kdy klient u sebe může pozorovat změny. Každé obdržení BARS přináší lehkost, klid a uvolnění a často tzv. prázdnou hlavu. Při každém dalším sezení klientovo tělo uvolňuje omezení a bloky z hlubších vrstev vědomí a nevědomí. Klienti o sobě nemusí sdělovat žádné osobní informace. Nebo naopak mohou chtít změnit konkrétní životní oblasti a pak je možné  klientovi na míru zkombinovat Bars s tělesnými procesy, které podporují změnu intenzivněji. 

Samotné sezení trvá od 60 do 90 minut. Klient leží oblečený na  relaxačním lehátku. Velmi často se stává, že klient při obdržení BARS usne nebo se dostane do hluboce uvolněných stavů. Sezení je vhodné obdržet minimálně 3krát až 5krát s takovými časovými rozestupy, aby vyhovovali klientovi. BARS můžete obdržet i denně, což je velmi dynamické. Čím vícekrát BARS obdržíte, tím větším přínosem bude pro vaše tělo a mysl. 

Sezení je vhodné i pro děti, miminka a těhotné ženy a seniory. Děti jsou mnohem spontánnější a proto jejich těla reagují mnohem rychleji  na změnu než těla dospělých. U dětí trvá samotné sezení od 15 minut do 60 minut podle věku a povahy dítěte. U starších dětí, které mají poruchy chování, nebo jsou uzavřené, nedůvěřivé či introvertní, doporučuji délku sezení 60 minut, pokud to dítě vydrží. Dítě se může u BARS sedět či ležet a současně se dívat na pohádku. Bázlivější děti mohou během BARS  sedět na klíně rodičů. U miminek trvá sezení cca 5-10 minut v závislosti na povaze problému či traumatu.
Je velmi přínosné dopřát si toto sezení pravidelně např. jednou měsíčně. Já sama si jej dopřávám také. Je to snadný a dostupný způsob jak si udržet jasnou mysl, radost ze života a lehkost v každé situaci.  Další možností je absolvovat certifikovaný jednodenní kurz, kde se Access Bars naučíte a pak si můžete Bars dávat neomezeně. A pokud máte děti, vezměte je s sebou na kurz. Děti se učí metodu Access Bars velmi lehce a mají kurz do 15ti let zdarma. 

Nejčastějšími účinky jsou:

 • Uvědomění si toho, kdo opravdu jsme, co opravdu chceme a co nám opravdu přináší radost.
 • Uvolnění stresu a napětí, uvolnění traumat
 • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní vitality
 • Odstranění psychických problémů jako jsou deprese, úzkosti, strachy, fóbie, nespavost

 • Pomoc při obtížných životních situacích, zbavení se různých závislostí
 • Snížení hyperaktivity a agresivity u dětí, odstranění poruch chování u dětí
 • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
 • Vhodné a přínosné i pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

Access Energetický facelift

Co kdybychom se mohli opět cítit skvěle? 

Co kdybychom se mohli cítit se mladší ve svém těle a být spokojení zvenku i zevnitř? 

Access Energetický Facelift™ je velmi dynamický, ale zároveň laskavý, jemný a pečující tělesný proces, který  vám pomůže vypadat mladší a také dokáže zvrátit známky stárnutí na obličeji a na celém těle. Access Energetický Facelift™ je mnohem víc než kosmetický facelift. Tento proces je často poskytován v lázních, anti-aging centrech, kancelářích plastických chirurgů a wellness centrech po celém svět. 

Energetický facelift™ funguje také na podprahové příčiny stárnutí a na hodnocení, jak bychom měli a neměli vypadat. Většina našeho vnějšího vzhledu je totiž odrazem toho, co se děje v naší mysli a uvnitř našeho těla. 

Celé ošetření trvá 90 minut. Klient leží oblečený na lehátku. Jednotlivá ošetření zahrnují kromě jemných doteků na obličeji, krku a dekoltu i verbální zpracování, které mění naše úhly pohledu na stárnutí. Omladí se nejen vaše tělo, ale i mysl. 

Access Energetický Facelift™ je vhodný pro ženy a muže všech věkových kategorií. Výsledky jsou zcela bez rizika a každým následným sezením jsou více viditelné. Doporučuje se alespoň 20 sezení, kdy se zdá, že účinek procesu je trvalý.


Energetický Facelift™ prokazatelně zlepšuje:

 • elasticitu a hojivost kůže
 • prosvětlenost obličeje, jas v očích a ve vlasech
 • uvolnění svalů a napětí v obličeji a tím se mění výraz tváře 
 • vyhlazuje vrásky, rýhy na obličeji 
 • otoky a kruhy pod očima 
 • lifting dekoltu a našeho pozadí
 • zlepšuje se imunita celého těla
 • znatelně se zlepší duševní pohoda člověka 

Vědecké výzkumy

Zde je video o jednom z mnoha vědeckých výzkumů Access Bars®, zejména o tom, co se děje v mozku před a po skončení Access Bars. Přednesl neurolog z Dr. Jeffrey Fannin s Gary Douglasem a Dr. Dainem Heerem, zakladateli Access Consciousness®. 

Další vědecký výzkum provedený Dr. Terrie Hope PhD, DNM, CFMW publikovaný v časopise Journal of Energy Psychology: Teorie, výzkum a léčba, v listopadu 2017 odhalil výsledky 90 minutového sezení Access Bars signalizující významné snížení těžké deprese a úzkosti.U účastníků se snížila závažnost symptomů deprese o 82,7% (průměr). Z výsledků čtyř vědecky platných standardizovaných dotazníků a měření mozkových vln pomocí mapování mozku (QEEG), Dr. Hope objevila ve své studii, že Access Bars® snížily závažnost symptomů úzkosti o 84,7% (průměr).Výsledky měření mozkových vln před a po ukončení programu Access Bars® ukázaly zvýšení soudržnosti mozku u všech účastníků, což naznačuje změnu směrem k normálnímu stavu. Soudržnost mozkových vln je spojena s komunikací mezi oblastmi mozku a výzkumníci zjistili, že optimální koherence mozku je spojována s mnoha věcmi, jako je inteligence, schopnost učit se, bdělost, reakční doba a kreativita.Výsledek optimální koherence mozku souvisí s mnoha věcmi, jako je inteligence, schopnost učit se, bdělost, reakční čas a kreativita.Výrazné snížení vážných zdravotních problémů, uvedené v tomto výzkumu naznačuje, že Access Bars® může být účinný jako léčba úzkosti a deprese. Dr. Hope plánuje rozsáhlejší výzkum v blízké budoucnosti.Zde je odkaz na více informací o tomto výzkumu a úplném publikovaném článku v Journal of Energy Psychology: Teorie, výzkum a léčba - Theory, Research, and Treatment, 9(2), 26-38. November 2017 - doi:10.9769/EPJ.2017.9.2.TH:

https://energypsychologyjournal.org/abstracts/abstracts-volume-9-number-2-november-2017/effects-access-bars-anxiety-depression-pilot-study/?fbclid=IwAR02HYYj8WJsCggPov6cK1Gj1G1G7gzJGcOw8G2PsR7Lb6tRHgai31L3yIE