Access Bars®

je součástí modality Access Consciousness®. Metoda vznikla v roce 1990 v USA a od té doby již pomohla tisícům lidí na celém světě zlepšit kvalitu jejich života. Po celém světě ji praktikují dospělí, důchodci, ale i děti. Je velmi uznávaná mezi terapeuty a psychology, ve velkých korporacích, ve školách a školkách, u lidí s nejrůznějšími závislostmi, psychickými problémy a mezi běžnou populací. 

ACCESS BARS® je systém 32 bodů na hlavě, kterých se lehce dotýkáme v určitých kombinacích. Během tohoto sezení tělo a mysl uvolňuje a rozpouští všechny myšlenky, emoce, které mají náboj. Náboj nám brání vidět věci takové jaké jsou, drží nás často v dramatech, traumatech, lítosti, žárlivosti, pochybnostech, vině, zlosti, nenávisti a strachu.  Během sezení se tělo maximálně uvolní, začne více přijímat a tím může dojít k uvolnění a rozpuštění starých programů. Rozpuštěním náboje se naše mysl osvobozuje od zastaralých postojů, vzorců chování a emocí, které nás limitují a díky kterým vytváříme to, co v životě nechceme. 

Každé další obdržení BARS přináší lehkost, klid a uvolnění a často tzv. prázdnou hlavu. Při každém dalším sezení klientovo tělo uvolňuje omezení a bloky z hlubších vrstev vědomí a nevědomí. Tím dochází k osobní změně. Najednou vše vnímáme jasněji a dokážeme měnit nefungující vztahy a situace.  Vzniká prostor pro novou tvorbu a nové možnosti v našich životech. 

Samotné sezení Access Bars trvá od 60 do 90 minut. Klient leží oblečený a pod dekou na pohodlném relaxačním lehátku. Velmi často se stává, že klient při obdržení BARS usne nebo se dostane do hluboce uvolněných stavů. Sezení je vhodné obdržet minimálně 3krát až 5krát s takovými časovými rozestupy, aby vyhovovali klientovi. BARS můžete obdržet i denně, což je velmi dynamické. Čím vícekrát Access Bars obdržíte, tím větším přínosem bude pro vaše tělo a mysl. Sezení Access Bars je vhodné i pro děti, miminka a těhotné ženy a seniory.
Děti jsou mnohem spontánnější a proto jejich těla reagují mnohem rychleji na změnu než těla dospělých. U dětí trvá samotné sezení od 15 minut do 60 minut podle věku a povahy dítěte. U starších dětí, které mají poruchy chování, nebo jsou uzavřené, nedůvěřivé či introvertní, doporučuji délku sezení 60 minut, pokud to dítě vydrží. Dítě se může u BARS sedět či ležet a současně se dívat na pohádku. Bázlivější děti mohou během BARS  sedět na klíně rodičů. U miminek trvá sezení cca 5-10 minut v závislosti na povaze problému či traumatu.
Je velmi přínosné dopřát si toto sezení pravidelně např. jednou měsíčně. Já sama si jej dopřávám také. Je to snadný a dostupný způsob jak si udržet jasnou mysl, radost ze života a lehkost v každé situaci. Další možností je absolvovat certifikovaný jednodenní kurz Access Bars, kde se Access Bars naučíte a pak si můžete Bars dávat neomezeně. A pokud máte děti, vezměte je s sebou na kurz. Děti se učí metodu Access Bars velmi lehce a mají kurz do 15ti let zdarma.

Účinky  Access Bars:

  • Uvědomění si toho, kdo opravdu jsme, co opravdu chceme a co nám opravdu přináší radost.

  • Uvolnění stresu a napětí

  • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní vitality

  • Odstranění psychických problémů jako jsou deprese, úzkosti, strachy, fóbie, nespavost

  • Pomoc při obtížných životních situacích, zbavení se různých závislostí

  • Snížení hyperaktivity a agresivity u dětí, odstranění poruch chování u dětí

  • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni

  • Vhodné a přínosné i pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou